Idealna sala weselna - jak ją znaleźć?

Organizacja przyjęcia weselnego to wciąż popularny zwyczaj wśród młodych małżonków – daje możliwość spotkania z rodziną i wspólnego uczczenia niecodziennej okazji. Nic dziwnego, że do oprawy wesela przywiązuje się zwykle bardzo dużą uwagę. Elegancka sala, dekoracje, a w końcu starannie zaplanowane menu gwarantują, że wieczór na długo zostanie w pamięci gości. Dla przyszłych małżonków konieczność podejmowania wszystkich wyborów związanych z organizacją wesela może okazać się sporym wyzwaniem. Znalezienie sali to najczęściej pierwszy punkt na długiej liście przygotować i warto się do tej decyzji dobrze przygotować.

Jak szukać idealnej sali?

Oferta dla młodych małżonków jest duża, a mimo to najbardziej atrakcyjne lokalizacje trzeba rezerwować ze sporym wyprzedzeniem. Opinie o poszczególnych lokalach lub salach można bez trudu znaleźć w internecie – dobrze jest się z nimi zapoznać, ale nie może to zastąpić osobistej wizyty na miejscu i rozmowy z menadżerem. Warto pytać także znajomych, bo nawet jeśli sami nie organizowali wesela, bardzo możliwe, że uczestniczyli w przyjęciu, które dobrze wspominają. Poszukując lokalu, należy wziąć także pod uwagę odległość od kościoła lub urzędu stanu cywilnego, w którym odbędzie się ślub.

Sala, restauracja czy hotel?

Miejsce, w którym odbędzie się wesele, może być niezależnym budynkiem, ale równie dobrze stanowić część hotelu lub restauracji. Każda z tych opcji ma swoje zalety – sala w wolnostojącym budynku zapewni niezależność, w restauracji możemy spodziewać się najlepszego menu, natomiast hotel oprócz miejsca zabawy umożliwi także wynajęcie pokoi noclegowych dla gości. Warto wstępnie oszacować, jak wiele osób przyjedzie spoza miasta i będzie potrzebowało takich usług. Rozważając wybór klasycznego domu weselnego, trzeba natomiast wziąć pod uwagę, że konieczne będzie zamówienie cateringu, a lista spraw do załatwienia wydłuży się o kolejny punkt.
Niewątpliwie czynnikiem, który zwykle przesądza o wyborze, jest estetyka obiektu. Coraz częściej państwo młodzi decydują się na wesele utrzymane w określonym stylu i wówczas zależy im, by sala jak najlepiej wpasowała się w wybrany klimat. Zarówno wnętrza pałacowe, minimalistyczne, jak i rustykalne mają swoich zagorzałych zwolenników, a najważniejsze, by nowożeńcy czuli się komfortowo w wybranym miejscu.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.