Organizacja wesela - zaplanowanie noclegu dla gości

Organizacja wesela to jedno z trudniejszych zadań jakie pojawią się na nowej drodze życia dwojga młodych ludzi. W końcu to musi być wyjątkowy dzień, „dopięty na ostatni guzik” poczynając od wyboru kwiatów, tortu, usadzenia gości czy wystroju sali i kończąc na zapewnieniu gościom noclegu. Na tej ostatniej rzeczy właśnie skupimy się w tym artykule, czyli jak dobrze zaplanować nocleg dla gości.

Dobre wychowanie Młodych wymaga zapewnienia noclegu gościom

Na wesele zapraszana jest rodzina, przyjaciele i znajomi Państwa Młodych, nie zawsze wszyscy pochodzą z okolic, tak więc Młodzi powinni zapewnić im możliwość spędzenia nocy po weselu na miejscu. Nietaktem byłoby oczekiwanie aby goście wracali setki kilometrów zmęczeni po całonocnej zabawie, czy też zwyczajne nie zatroszczenie się o nich po weselu i zostawienie „na lodzie”. Samo zaproszenie poszczególnych osób zobowiązuje Państwa Młodych do zapewnienia im noclegu.

Informacje o zorganizowanym noclegu

Nie ma obowiązku aby Państwo Młodzi podawali informację o zaplanowanym dla gości noclegu już w zaproszeniu, powinny one jednak zostać przekazane w inny sposób, na przykład osobiście, poprzez rozmowę telefoniczną, czy też mailem w równoległym czasie do wręczania zaproszeń. Wiąże się to z rzetelnym przekazaniem informacji, co zaoszczędzi zaproszonym zbędnego stresu i planowania powrotu lub noclegu osobiście.

Jak wybrać odpowiednie miejsce noclegowe?

To jakie miejsce noclegowe zdecydujemy się wybrać dla naszych gości jest uwarunkowane wieloma czynnikami. Najważniejsza jest ilość gości którzy będą korzystali z noclegu – zawsze zarezerwujmy jeden lub dwa pokoje więcej na wypadek różnych nieprzewidzianych sytuacji. Część gości możemy również ulokować wśród rodziny mieszkającej w pobliżu miejsca wesela. Kolejną ważną rzeczą, którą powinniśmy brać pod uwagę jest to w jakim miejscu organizujemy wesele, czy dom weselny ma możliwość przenocowania gości i w jakiej liczbie (w obecnych czasach jest to najpowszechniejsze i najprostsze rozwiązanie). Jeżeli jednak w miejscu wesela nie ma możliwości zorganizowania noclegu dla gości musimy poszukać w najbliższej okolicy hotelu, hotelu czy też innych miejsc oferujących nocleg i w takim wypadku koniecznie powinniśmy pamiętać również o zorganizowaniu gościom transportu do miejsca noclegu.

Najważniejsze to po prostu zadbanie o swoich gości - a z pewnością będą wspominać wesele długo i niezwykle miło, a nam przecież również o to chodzi prawda?

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.