O tym pamiętaj, jeśli organizujesz Sylwestra w domu!

Jeśli jesteś na tyle szalonym człowiekiem, że postanowiłeś zaprosić znajomych i przyjaciół do siebie na Sylwestra to... możemy Ci tylko pogratulować fantazji i odwagi. Aby jednak nie żałować tego pomysłu, w Nowy Rok wciąż posiadać dach nad głową, a nawet móc liczyć na to, że sąsiedzi wciąż będą odpowiadali na twoje „dzień dobry”, musisz pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

Zasada 1 - rozdziel zadania

Ok, impreza odbędzie się u ciebie – nie oznacza to jednak, że masz stać się sprzątaczką, lokajem, DJ-em i firmą cateringową w jednym (chociaż oczywiście możesz, skoro już ustaliliśmy, że jesteś nieco szalony). Faktem jest jednak, że impreza będzie znacznie bardziej udana, jeśli rozdysponujesz zadania i każdy z gości zajmie się jedną rzeczą – wówczas zrobi ją naprawdę dobrze, a ty nie będziesz padać na twarz ze zmęczenia, zamiast wznosić sylwestrowe toasty.

Aby się nie dublować i mieć pojęcie, co – kto – i kiedy ma zrobić, najlepiej jest wrzucić do sieci arkusz z imionami i namiarami na poszczególnych ludzi, udostępnić go wszystkim zainteresowanym (przy okazji się zintegrują) i w jednoznaczny sposób zaznaczyć, czym każdy ma się zająć. Taki arkusz pozwoli ci nie tylko zachować nas wszystkim jaką taką kontrolę, ale też sprawi, że nikt nie będzie mógł wymigać się od przygotowań, ani ich zaniedbać i twierdzić, że o niczym nie wiedział (w każdej grupie znajdzie się przynajmniej jeden taki egzemplarz, więc pewnie w twojej również).

Zasada 2 - uprzedź sąsiadów

Twoi sąsiedzi prawdopodobnie mają jakieś pojęcie o tym,ze nadchodzi Sylwester i może być głośno, ale niekoniecznie spodziewają się, że główne źródło hałasu będą mieli tuż za ścianą. Dlatego najlepiej odpowiednio wcześnie (minimum 30 grudnia) odwiedź ich i porozmawiaj z nimi, jak z ludźmi (jeśli są młodzi, zrozumieją, jeśli starsi – może sobie przypomną, jako to drzewiej bywało). Powiedz, że oczywiście postarasz się ograniczyć niedogodności, ale gdyby cokolwiek było nie tak, to z góry przepraszasz. Taki gest nic cię nie kosztuje a sprawi, że w razie czego będą bardziej wyrozumiali i może powstrzymają się od dzwonienia po odpowiednie służby. Pamiętaj też, żeby koniecznie w Nowy Rok odwiedzić ich z życzeniami, czymś pysznym (pewnie zostało z nocy), a najlepiej również z lampką szampana.

Zasada 3 - zorganizuj nocleg lub transport

Oczywiście chodzi o nocleg lub transport dla gości – ty jesteś u siebie, więc masz luzik... no, chyba, że ktoś zmęczony zajmie wcześniej twoje łóżko. Faktem jest jednak, że prawdopodobnie wszystkich gości nie pomieścisz, więc warto odpowiednio wcześnie ustalić, kto z kim wraca i kto u kogo nocuje. Złapanie taksówki w Sylwestra graniczy z cudem, więc idealnie by było, gdyby na imprezie znalazł się przynajmniej jeden kierowca (może uprzedzony sąsiad? W końcu w jego interesie leży, żeby wszyscy jak najprędzej sobie poszli). Oczywiście takiej osobie, nawet, jeśli będzie się mocno wzbraniała, należy się jakiegoś rodzaju rekompensata. Być może pieniądze nie są tu najlepszym rozwiązaniem (chociaż oczywiście paliwo kosztuje), ale butelka dobrego wina czy inny miły prezent będzie jak najbardziej na miejscu.

A jeżeli nie chcesz organizować sylwestra w domu, sprawdź tę ofertę ► sylwester-travel.pl

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.