Jak oszczędnie zorganizować noclegi dla weselnych gości?

Decyzja o organizacji wesela musi być przez przyszłych małżonków dobrze przemyślana – wynajęcie sali, orkiestry, fotografa oraz ułożenie menu skutkuje sporymi kosztami, na które nie każda młoda para może sobie pozwolić. Jest to dopiero początek niezbędnych wydatków – często podczas snucia pierwszych planów zapomina się o noclegu dla gości, który także stanowi znaczący wydatek. Istnieje jednak kilka sposobów, by uczynić go mniej dotkliwym dla portfela.

Negocjacja cen
Wesela organizowane w salach wynajmowanych przez hotele nie są już niczym zaskakującym. Zaletą takiego rozwiązania jest kompleksowa obsługa, eleganckie otoczenie oraz możliwość zarezerwowania noclegów. Jeśli obiekt jest większy, bardzo możliwe, że uda nam się pomieścić w jednym miejscu wszystkich gości. To bardzo wygodne rozwiązanie dla przyjezdnych, którzy nie będą mieli problemów ze znalezieniem lokalu oraz mogą odpocząć i odświeżyć się we własnym pokoju nawet w trakcie zabawy. W przypadku tego rodzaju kompleksowego zamówienia zdarza się, że właściciel hotelu oferuje nam preferencyjną cenę. Warto podjąć tego rodzaju negocjacje, bo może okazać się, że oferta pozwoli sporo zaoszczędzić.

Nocleg u rodziny i znajomych
Skorzystanie z gościnności bliskich jest bardzo dobrym pomysłem, szczególnie jeśli chodzi o znalezienie noclegu dla osób spokrewnionych. W tym przypadku kluczowa będzie znajomość relacji pomiędzy członkami rodziny, by każdy czuł się swobodnie w towarzystwie swoich gospodarzy. Takie spotkania mogą stać świetną okazją do odnowienia kontaktów i wspominania dawnych czasów. Jeśli nie do końca wiemy, jak zorganizować tego rodzaju noclegi, warto szczerze porozmawiać z rodziną i zapytać, u kogo czuliby się najlepiej, albo kogo chętnie zaproszą do swojego domu. Może się okazać, że goście mają w okolicy także innych znajomych i chętnie skorzystają z ich gościnności. Warto jednak pamiętać, że nie każdej z zaproszonych osób wypada proponować nocleg u krewnych – osoby spoza rodziny mogą czuć się w tej sytuacji niezręcznie. Dlatego zawsze warto przygotować listę znajdujących się w okolicy hoteli, pensjonatów i zajazdów, by móc zaproponować konkretne lokalizacje

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.