Organizacja noclegów dla weselników krok po kroku

Wybór sali, menu i dekoracji wydają się najważniejszymi kwestiami związanymi z organizacją wesela i pochłaniają sporo czasu przyszłych małżonków. Jednak najtrudniejsze może się okazać zorganizowanie noclegów dla gości – coraz częściej przyjeżdżają z różnych, nawet bardzo odległych zakątków Polski oraz świata i potrzebują miejsca, w którym przygotują się do uroczystości, a potem odpoczną, by ruszyć w drogą powrotną.

Znalezienie miejsc noclegowych
Wbrew pozorom nie musi być to sprawa łatwa – jeśli przyjezdnych jest dużo, a wesele odbywa się w mniejszej miejscowości, może okazać się, że konieczne będzie zarezerwowanie pokoi w kilku różnych obiektach. Najłatwiejsze zadanie czeka młodych, którzy zdecydowali się na wynajęcie sali weselnej w hotelu. Już podczas rezerwacji lokalu mogą wstępnie zgłosić zapotrzebowanie na określoną ilość pokoi, dzięki czemu goście będą mieli bardzo komfortowe warunki. Może się jednak zdarzyć, że obiekt nie dysponuje wystarczającą ilością pokoi i trzeba będzie podzielić gości do wspólnego nocowania. Wówczas przyszli małżonkowie stają przed nie lada wyzwaniem, bo muszą wziąć pod uwagę różne czynniki – rodzinne pokrewieństwo, wiek i wzajemne sympatie. Dobrym rozwiązaniem, które przy okazji wpłynie na obniżenie kosztów związanych z wynajęciem noclegów, jest korzystanie z gościnności rodziny.

Informacja
Najlepiej, by wstępny pomysł na rozlokowanie gości powstał jeszcze przed tym, jak przekażemy im zaproszenia. Przy okazji spotkania można bowiem poinformować o dostępnej bazie noclegowej i dowiedzieć się, jak wyobrażają sobie swój pobyt. Nie powinniśmy zostawiać gości samych z tym problemem, tym bardziej, że prawdopodobnie kiepsko orientują się w lokalnych możliwościach. Jeśli planujemy zapewnić przyjezdnym miejsca w określonym hotelu lub pensjonacie, warto przygotować mapki, które ułatwią dojazd.

Noclegi na własną rękę
Niewiele młodych par decyduje się całkowicie pominąć problem noclegów i zostawić tę kwestię gościom, którzy muszą zarezerwować miejsce i za nie zapłacić. Jeśli jednak ze względów finansowych tylko taka opcja wchodzi w grę, należy wcześniej uprzedzić zaproszone osoby i zaoferować pomoc w zorganizowaniu noclegu

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.