Wybór sali weselnej – co powinno się znaleźć w jej wyposażeniu?

Estetyczny wygląd to zwykle pierwsze kryterium, którym kierują się pary poszukujące sali na przyszłe wesele. Kolorystyka, brak widocznych uszkodzeń i wielkość to rzeczy, które od razu zwracają uwagę. Jednak aby podjąć dobrą decyzję, nie można polegać tylko na pierwszym wrażeniu. Równie ważne jest to, co właściciel zapewnia w ramach podpisanej umowy. Wbrew pozorom nie każda sala weselna posiada dokładnie to samo wyposażenie, a brak pewnych potrzebnych drobiazgów może okazać się uciążliwy dla organizujących przyjęcie.

Wystrój sali weselnej

Oprawa imprezy bez wątpienia zaważa na wrażeniach gości, dlatego trudno zrezygnować z dekoracji sali weselnej. W części lokali obowiązek ten bierze na siebie właściciel i jego pracownicy. Zwykle nie są to bardzo skomplikowane i bogate ozdoby, ale jeśli planujemy raczej skromną uroczystość, okażą się w pełni wystarczające. Z pewnością należy dopytać o tę kwestię i najlepiej wyszczególnić ją w umowie. Jeśli dekoracja nie jest przewidziana, przyszli małżonkowie muszą mieć czas na znalezienie firmy, która zajmie się dekoracjami lub wykonanie ich samodzielnie. Wówczas warto uzgodnić, kiedy będzie można rozpocząć przygotowania w pomieszczeniu. Dla części par znaczenie będzie miał także kształt stołów – takie pytanie musi wówczas paść w rozmowie, bo właściciel może dysponować tylko jednym, określonym modelem. Podczas oglądania lokalu łatwo zapomnieć o kwestii pokrowców na krzesła, a nie zawsze są one wliczone w cenę wynajmu sali – drobny szczegół może stać się powodem późniejszych pretensji i zamieszania.

Kwestie techniczne

Trudno przewidzieć wszystkie sytuacje, które mogą wyniknąć w trakcie uroczystości, ale przynajmniej na kilka okoliczności warto się przygotować. Jeśli gościmy osoby starsze lub posiadające bardzo małe dzieci, problemem mogą stać się schody prowadzące do sali. Brak pomieszczenia, w którym można bezpiecznie przechować prezenty i rzeczy osobiste, także na pewno będzie odczuwalny. Warto upewnić się również, jak wygląda dostęp do toalet i czy obsługa na bieżąco będzie kontrolować ich stan. Wesele odbywające się w miesiącach letnich trudno obecnie wyobrazić sobie w sali pozbawionej klimatyzacji. Powinniśmy poprosić sprzedawcę o jej uruchomienie, by przekonać się, czy faktycznie jest sprawna. Takie zaniedbanie może zniechęcić gości do zabawy.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.