Niezapomniane urodziny w domu

Dzieci cały rok czekają na dzień, w którym będą miały urodziny. Jest to dla nich szczególnie ważne wydarzenie, które powinno mieć wyjątkowy i odświętny charakter. Ważne jest to, aby czas ten spędzić w gronie bliskich osób, które pomogą zbudować niezapomniane wspomnienia. Organizując przyjęcie urodzinowe dla dziecka w domu, najpierw trzeba porozmawiać z małym jubilatem. Jest to sposób na to, aby poznać jego oczekiwania i marzenia odnośnie tego, jak powinien przebiegać ten uroczysty dzień. Wspólnie można opracować listę gości i zająć się przygotowaniem zaproszeń. Nikt nie zna dziecka lepiej, niż jego rodzic i nikt też nie posiada zdolności tak łatwego odczytywania jego marzeń i potrzeb.

​Jeśli dziecko w szczególny sposób się czymś interesuje, można zorganizować urodziny, które będą posiadały unikalny motyw przewodni. Zaproszeni goście powinni zostać poproszeni o to, aby dopasowali do niego swoje stroje. Dekoracje również powinny go oddawać. Jeśli nasze dziecko uwielbia smerfy, możemy kupić talerzyki i ozdoby z nimi związane, a także zamówić tort z podobizną Papa Smerfa. Muzyką, która będzie tworzyła tło imprezy i zachęcała do radosnego podrygiwania, mogą być w tym przypadku smerfne hity. Balony i serpentyny są elementami, bez których trudno wyobrazić sobie imprezę urodzinową. Gościom można wręczyć również kolorowe czapeczki, które z pewnością z uśmiechem włożą na swoje głowy.

Poczęstunek i zabawa

Urodziny w głowie dziecka nierozerwalnie łączą się ze słodyczami. Nie należy z nich rezygnować, a jedynie zadbać o to, aby nie było ich w nadmiarze. Niezwykle ważny jest też tort, który możemy zamówić wcześniej w jednej z cukierni, albo przygotować własnoręcznie, jeśli posiadamy takie umiejętności. Na stołach powinny pojawić się takie napoje jak woda i soki. Mini kanapeczki z warzywami czy owocami na pewno zmotywują do zjedzenia ich nawet największych niejadków. Żadne przyjęcie urodzinowe nie może obejść się bez dobrej i zorganizowanej zabawy. Dorośli powinni odpowiadać za ich organizowanie i kontrolowanie. Można na przykład zaproponować dzieciom bal balonów, podczas którego włączamy muzykę i prosimy dziecko o to, żeby znalazło sobie balon i tańczyło z nim. Dzieciaki mogą również połączyć się w pary i umieścić go pomiędzy brzuszkami, a w rywalizację wygra ta para, której uda się utrzymać go jak najdłużej. Propozycji na wspólną zabawę jest bardzo wiele, możemy polegać na swojej kreatywności, albo przeszukać Internet albo książki w poszukiwaniu inspiracji.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.