Dron na wesele i nie tylko - zastosowanie dronów

Drony zyskują na popularności na tyle, że wielu decyduje się kupić je jako prezent. Zdarza się, że takie urządzenie dostają dzieci, np. na komunię. Ale czym właściwie jest dron i czy przyda się nie tylko do zabawy?

Co to jest dron?

Dron to mały bezzałogowy samolot często wyposażony w kamerę, dzięki której można podglądać obraz z maszyny na żywo na ekranie swojego smartfonu lub specjalnego sterownika. Nazwa tej maszyny latającej pochodzi z języka angielskiego. 'Drone' oznacza bzykanie lub warkot, co idealnie oddaje dźwięk, który wydaje urządzenie podczas lotu. Pierwotnie używano ich wyłącznie do celów wojskowych lub naukowych do obserwowania danego terytorium. Obecnie są powszechnie dostępne.

Jakie usługi dronem?

Drony mają bardzo szerokie zastosowanie ze względu na ich możliwość fotografowania i filmowania terenów z miejsc niedostępnych dla człowieka. Niektórych zdziwić może fakt, że drony wykorzystuje się nawet w rolnictwie! Istnieją specjalne maszyny nazywane dronami rolniczymi, które mają za zadanie kontrolować uprawy czy dokładnie pryskać pola. Takie maszyny mają również zastosowanie geodezyjne - do mierzenia pola czy tworzenia map nazywanych ortofotomapami (są to o wiele bardziej precyzyjne mapy od tradycyjnych, gdyż pokazują rzeczywiste zagospodarowanie terenu). Wykorzystanie drona i wiedzy geodezyjnej pozwala na wyjątkowo efektywne sprawdzenie stanu uprawy, a co za tym idzie możliwość, np. dokładnego rozplanowania nawożenia. 

Gdzie jeszcze stosuje się drony? 

Przydają się do wszelkich badań i pomiarów trudnych do wykonania dla człowieka. Służą w miejscach trudno dostępnych ze względu na niebezpieczny teren czy warunki atmosferyczne. Te maszyny są niezwykle pomocne również w ratownictwie. Najnowocześniejsze urządzenia są w stanie dostarczyć tonącym koło ratunkowe albo defibrylator z dedykowaną aplikacją osobie potrzebującej pomocy. Obecnie powstają także drony mogące samodzielnie zidentyfikować pożar i powiadomić o tym właściciela i służby poprzez wysłanie alertu. Inne dziedziny, w których drony zyskują popularność to logistyka, transport i oczywiście media czy firmy zajmujące się tworzeniem reportaży z różnych uroczystości. Filmowanie czy fotografia okolicznościowa za pomocą dronów to już niemal nieodłączny element na weselach, komuniach czy osiemnastkach. 

Dron na wesele w Kielcach - czy warto?

Coraz więcej par decyduje się na użycie drona jako niejaką pomoc w reportażu z najważniejszego dnia w ich życiu. Tym, którzy się wahają, proponujemy skorzystać z pomocy firm, zajmujących się profesjonalnymi i kompleksowymi usługami z użyciem maszyny latającej. Klienci, którzy z nich skorzystali, przekonują, że wybór drona na weselu w Kielcach był doskonałym pomysłem. Po pierwsze nietuzinkowe fotografie, które później doskonale zdobią dom. Galeria dzieł sztuki z Wami w roli głównej? To piękny pomysł. Co jeszcze potrafi to urządzenie? Stworzyć przepiękny i bardzo oryginalny film z uroczystości, który mógłby widnieć na ekranach kin. Dajcie się skusić, a przekonacie się, że dron na wesele w Kielcach i okolicy to doskonały pomysł!

 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.