Istotne szczegóły przy wyborze sali weselnej

Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne w przypadku wielu dokonywanych codziennie wyborów. Przyszła para młoda także często ulega urokowi miejsc, w których ma się odbyć przyjęcie weselne. Zabytkowy dworek czy elegancki hotel mogą robić świetne wrażenie i być wymarzoną scenerią. Dla powodzenia całego przedsięwzięcia bardzo istotne są jednak szczegóły. Ich zaniedbanie będzie rzutowało na opinię gości oraz samopoczucie młodych małżonków.

Ukryte koszty
Cena sali i posiłków dla wielu osób jest bardzo istotna, przy napiętym budżecie para młoda musi szczególnie uważnie planować kolejne wydatki. Przy rezerwacji sali weselnej koniecznie trzeba pytać o wszystkie szczegóły. Korkowe, czyli opłata za wniesienie własnego alkoholu, spotykana jest bardzo często. Jednak zaskoczyć mogą dodatkowe koszty za takie usługi, jak podświetlenie czy dekoracja. Istotna jest także wysokość zaliczki, warto uzgodnić tę kwestię na samym początku. Spisanie szczegółowej umowy z wymienionymi kwotami opłat jest znakiem, że właściciel obiektu jest uczciwy i poważnie traktuje swoich klientów.

Klimatyzacja
Śluby odbywają się najczęściej w okresie letnim, kiedy temperatury są bardzo wysokie. Warto więc, by sala weselna była wyposażona w klimatyzację – dzięki niej goście będą czuli się komfortowo i chętniej wezmą udział w zabawie na parkiecie. Oglądając obiekt, nie warto jednak poprzestawać tylko na deklaracjach właściciela lub menadżera, lecz poprosić o włączenie urządzenia. Jeśli jego działanie pozostawia wiele do życzenia i mamy wątpliwości, czy będzie wystarczające przy większej liczbie gości, lepiej poszukać innej lokalizacji.

Akustyka
Często młodzi zapominają o tym szczególe, uważając, że za dobre nagłośnienie odpowiada jedynie sprzęt. Nie jest to prawdą i budowa sali ma w tym przypadku duże znaczenie. Nawet te tworzone z myślą o organizacji wesel są często przygotowane niewłaściwie – brzmienie zakłócają popularne filary, lustra oraz niski sufit.

Parkiet
Materiał, z jakiego został wykonany parkiet, ma duże znaczenie dla gości, którzy będą chcieli dobrze bawić się wraz z parą młodą. Najwygodniejsza do tańca będzie podłoga wykonana z drewna. W przypadku kamienia czy gresu nogi męczą się o wiele szybciej i po całonocnej zabawie z pewnością wszyscy to odczują. Podłoże nie może być również śliskie, bo grozi to wypadkiem.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.