Wybór sali weselnej – na jakie pułapki należy uważać

Całość przygotowań i zakupów związanych z weselem generuje spore koszty. Dla części młodych par nie jest to problemem i chcą przeżyć ten ważny dzień w sposób, jaki sobie wymarzyli. Większość przyszłych małżonków zwraca jednak uwagę na ceny i koszty stają się jednym z istotnych kryteriów przy wyborze sali weselnej. Z pozoru atrakcyjna oferta może okazać się pułapką, jeśli nie uzgodnimy szczegółów i nie zsumujemy wszystkich kosztów.

Umowa – najważniejszy dokument

Właściciele obiektu powinni zadbać o sprawne przygotowanie umowy, a obowiązkiem klientów jest zapoznać się z jej zapisami. Jeśli coś pozostanie tylko ustnym ustaleniem, nie będziemy mieli możliwości jego wyegzekwowania. Warto uzgodnić i wpisać do umowy nie tylko stawkę za osobę dorosłą, ale także za dziecko. Istotna będzie z pewnością wysokość zaliczki oraz termin uiszczania wszystkich płatności. Młoda para zwykle bardzo starannie planuje budżet i stara się rozłożyć w czasie należności. Nie bójmy się prosić, by konkretne uzgodnienia znalazły się na piśmie, bo daje to poczucie bezpieczeństwa, a uczciwy właściciel lokalu na pewno nie będzie protestował przeciwko takiemu rozwiązaniu.

Owoce i ciasta

Wydaje się, że są to nieodłączne elementy weselnego poczęstunku i goście zwykle mogą z nich korzystać bez ograniczeń, bo znajdują się na stołach. Na wielu przyjęciach faktycznie tak jest, ale nie zawsze owoce i ciasta są wliczone w cenę. Najlepiej jak najwcześniej skonsultować tę kwestię, bo znalezienie cukierni, która dostarczy wymarzony tort, także zajmuje czas. Warto się również upewnić, czy właściciel sali udostępnia zastawę, na której będzie można położyć przysmaki.

Alkohol

Pojawia się na większości wesel a jego zakup staje się często punktem spornym pomiędzy przyszłymi małżonkami a właścicielami sali. Już na etapie wstępnych rozmów warto zapytać o tę kwestię, by uniknąć rozczarowań. Alkohol zapewniony przez lokal okaże się na pewno droższy niż ten zakupiony na własną rękę. Jednak różnica ta może się znacznie zmniejszyć, jeśli właściciel obiektu upomni się o tak zwane korkowe, czyli opłatę za wniesienie własnego alkoholu. Warto także uzgodnić sposób podawania alkoholu – czy odpowiada za to obsługa, czy dysponowanie butelkami stanie się obowiązkiem drużby lub rodziców.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.