Organizujemy imprezę z motywem przewodnim.

Imprezy tematyczne są modne wśród grup towarzyskich w różnym wieku. Myślenie, że imprezy przebierane lub nawiązujące do danego zjawiska są jedynie wymysłami młodzieży oraz studentów okazuje się dosyć błędne. Także starsi "nastolatkowie" lubią wprowadzić do towarzyskiej zabawy nieco więcej elementów rozrywkowych, sprawiających, że określonej imprezy nie da się pomylić z żadną inną. Motywów przewodnich w spotkaniach towarzyskich może być naprawdę dużo, podpowiedziami służy oczywiście dziedzina literatury, filmu, muzyki, a także migawki wspomnień zabaw z najodleglejszego dzieciństwa. Przybliżymy także kilka koncepcji, które w opracowywaniu tematyki planowanej imprezy mogą okazać się bardzo przydatne.


Na początek trzeba będzie zadbać o wystrój miejsca, w którym będziemy się bawić. Im bardziej odbiegać on będzie od codziennego wyglądu – tym lepiej. Chodzi przecież o to, aby w razie urządzania imprezy domowej goście w pierwszej chwili zupełnie zapomnieli o tym, że bawią się w naszym salonie lub pokoju gościnnym! Dobrze jest zadbać o wszelkie niuanse typu oświetlenie, rodzaj puszczanej muzyki oraz usytuowanie stołu z przekąskami.

Pomysłów na imprezę tematyczną znaleźć możemy bardzo wiele. Od kilku już lat prym wiedzie impreza w stylu PRL -u. Co do strojów, wystarczy przeszukać garderobę naszych rodziców. Panie będą mogły ubrać wzorzyste, kwieciste spódnice swoich mam, a Panowie bez problemu będą mogli zapuścić wąsy i szerokie bokobrody, by w jednej chwili stać się amantami z poprzedniej epoki. Dekoracja nawiązywać może do klubu z zamierzchłych lat siedemdziesiątych, wszystko aranżowane z płyt sklejkowych, z plakatami opiewającymi propagandę sukcesu. Muzyka PRL-u sprawi, że każdy darzący sentymentem tamten czas bez względu na wiek będzie bawić się znakomicie. Niech z głośników popłyną przeboje Maryli Rodowicz, Anny Jantar, czy Czerwonych Gitar.
Impreza w klimacie lat sześćdziesiątych zmusza do poddania się ferii barw i tradycjom dzieci – kwiatów. Panie powinny nosić rozpuszczone, długie włosy przewiązane jedynie rzemykiem. Panowie powinni przełamać opór przed koszulami w kratę oraz szerokimi spodniami dzwonami. Cała noc pełna uniesień przy piosenkach Beatlesów, Janis Joplin czy gwiazd festiwalu Woodstock z pewnością przejdzie do historii i będzie wspominana bardzo długo.

Na imprezę "hawajską" należy zaopatrzyć się w trawną spódnicę niezależnie od płci. Do tego dochodzą naszyjniki i girlandy z egzotycznych kwiatów wykonanych nierzadko własnoręcznie. Stół powinien uginać się pod ciężarem świeżych ananasów. 
Impreza z osadzonym motywem komiksowym to propozycja dla wszystkich wielbicieli kolorowych obrazków. Goście na jeden wieczór przebierają się za ulubionych bohaterów komiksów oraz bajek. Na jednej imprezie więc zatańczyć moga razem Batman, Supermen, Spiderman, Minionki, Pies Pluto, Barbarella i wiele innych postaci. 
Na spotkaniu towarzyskim i zabawie w stylu Dzikiego Zachodu wszyscy uczestnicy zabawy muszą mieć kowbojskie kapelusze. Zabawa toczy się przy muzyce country, a sporą część dekoracji stanowią kaktusy. Na stole serwuje się amerykańskie dania i przekąski godne prawdziwych bohaterów westernów.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.