Aranżacja weselnej sali

Hotel pod miastem, urokliwy dworek w klimacie retro, a może restauracja stylizowana na wiejską chatę? Pomysłów na oryginalną imprezę weselną może być bardzo wiele, ale wciąż popularne są klasyczne rozwiązania. Sposób urządzenia sali, jej wielkość oraz otoczenie lokalu to istotne czynniki, które na pewno będą rzutowały na to, jak wieczór zostanie zapamiętany przez nowożeńców oraz ich gości.

Jedna czy dwie sale?
Najczęściej spotykany wariant to duża sala, w której można ustawić stoliki dla gości, a jej wydzielona część staje się tanecznym parkietem. Obie te przestrzenie mogą także zostać rozdzielone i znajdować się w dwóch osobnych pomieszczeniach. Każde z rozwiązań ma swoje zalety, ale też wady. Jeśli chcemy zaangażować więcej osób do wspólnej zabawy, możemy połączyć część jadalną i taneczną, jeśli jednak wolimy zapewnić gościom więcej ciszy i umożliwić swobodne rozmowy, dwie połączone sale będą dobrym wyborem.

Dekoracje we wnętrzu i na zewnątrz
Sposób, w jaki zostanie udekorowana sala, zależy od indywidualnego gustu państwa młodych, ale pewne ograniczenia narzuca także lokal i jego właściciel. Niekiedy pomieszczenie ma już swój wyraźny styl, który ciężko byłoby zmienić przy wykorzystaniu dodatków. Może okazać się to problematyczne, jeśli planujemy, że ślub i wesele będą miały kolorystyczny motyw przewodni, który kłóci się na przykład z odcieniem ścian. Jeśli odpowiada nam klimat danej sali, będzie to rozwiązanie korzystne, bo wymagające mniejszego nakładu pracy. Oczywiście zawsze można skorzystać z usług jednej z licznych firm zajmujących się dekoracjami, jednak generuje to dodatkowe koszty.
Dbając o wygląd pomieszczenia, w którym będzie odbywać się zabawa weselna, nie można zapomnieć także o wyglądzie otoczenia. Goście zwykle chętnie korzystają z tarasu lub ogrodu, jeśli mają do nich dostęp. Dają one możliwość odpoczynku od hałasu w środku oraz są rozwiązaniem dla osób palących. Subtelne dekoracje w postaci kwiatów lub rozpiętego na barierkach materiału dopełnią aranżacji wnętrza. Impreza najprawdopodobniej przeciągnie się do późnych godzin nocnych, więc warto upewnić się, jak wygląda oświetlenie przestrzeni przynależącej do lokalu. Wystarczy ustawienie stylowych lampionów, by wyczarować niepowtarzalną atmosferę.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.