Wybór sali weselnej - na co zwracać uwagę?

Dzień ślubu to dla wielu jedna z najważniejszych dat w życiu. Chcąc jak najlepiej przygotować się do uroczystości ślubnej i wesela, przyszli małżonkowie poświęcają wiele czasu na znalezienie odpowiedniego miejsca na przyjęcie. Sale na wesele trzeba rezerwować dużo wcześniej – w najbardziej atrakcyjnych lokalizacjach młodzi czekają nawet rok. W związku z tym staje się to jeden z pierwszych wyborów związanych z organizacją przyjęcia. Jeśli z zaangażowaniem i uwagą przyszli małżonkowie podejdą do tej kwestii, nawet wcześniejsza rezerwacja nie będzie problemem.

Wielkość i styl przyjęcia
Liczba gości to najważniejsze kryterium, które determinuje wybór sali – zbyt mała sprawi, że goście nie będą mogli czuć się swobodnie przy stole i na parkiecie. Zanim młodzi zdecydują się na konkretną lokalizację, muszą wstępnie przygotować listę osób, które planują zaprosić. Nie mniej istotne są preferencje co do charakteru przyjęcia. Wesele może przypominać elegancki bankiet, dla którego najlepszą scenerią będzie hotelowa restauracja lub sala znajdująca się w stylowym budynku przypominającym dworek. Jeśli przyszli małżonkowie cenią swobodę, mogą zdecydować się na ustronny zajazd pod miastem. Nie można całkowicie pominąć również kwestii noclegów – jeśli spodziewamy się wielu przyjezdnych, lepszym rozwiązaniem może okazać się wybór sali znajdującej się w hotelu lub zajeździe zapewniającym także pokoje do wynajęcia.

Wyposażenie i dodatkowe zalety sali weselnej
Nawet wówczas, gdy dane miejsce urzeknie przyszłych małżonków, nie mogą oni zapomnieć o kwestiach praktycznych. Atrakcyjna cena może wynikać z braku dodatkowych usług i ubogiego wyposażenia. Dekoracja, pokrowce na krzesła czy obsługa kelnerska, które często zapewniają właściciele obiektu, to spore ułatwienie dla osób organizujących wesele. Warto zwrócić uwagę także na zapis w umowie dotyczący opłaty ZAIKS – zwykle klienci nie muszą się już tym martwić, ale zawsze lepiej dopilnować z pozoru niewielkiej formalności. Kolejny istotny szczegół to palarnia czy parking, z których goście mogliby swobodnie korzystać. Jeśli obiekt posiada więcej sal i prawdopodobnie równocześnie będą obywać się dwa lub trzy przyjęcia, należy upewnić się czy każde z pomieszczeń posiada osobną infrastrukturę.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.