Szukamy idealnego miejsca na przyjęcie weselne

Każda przyszła para młoda pragnie, aby jej wesele było udane i niezapomniane. Jednym z podstawowych czynników, które wpływają na ocenę wesela jest wybrana sala weselna. Z pewnością nie powinna być to pochopna decyzja. Wymaga ona przemyślenia kilku istotnych kwestii.

Charakter wesela
Wesela organizuje się dziś w różnych stylach. Staropolska biesiada, wesele klasyczne, wesele w stylu regionalnym czy swobodnym to tylko jedne z wielu możliwości. Wygląd sali powinien doskonale wpisywać się w charakter wesela. Na urządzenie biesiady po staropolsku czy regionalnego wesela idealnie nada się karczma. Wesele klasyczne warto urządzić w stylowej restauracji, podczas gdy przyjęcie w stylu swobodnym może przenieść całą imprezę na dach jakiegoś budynku albo do altany ogrodowej. Na pewno nie warto wybierać miejsca, do którego nie jesteśmy do końca przekonani. Jeżeli znajdziemy idealną salę, nie będziemy mieli żadnych wątpliwości. Będzie podobała się nam i naszym gościom.

Wybór sali
Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając salę? Przede wszystkim na to, czy sala jadalna (bankietowa) oraz taneczna tworzą całość. W wielu przypadkach będą rozdzielone. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Wiele zależy od rodzaju przyjęcia oraz struktury zaproszonych gości.

Bardzo ważna jest kolorystyka sali. To ona w znacznej mierze decyduje o kolorystyce dekoracji. Istnieją sale tak urządzone, że dodatkowe elementy dekoracyjne tworzą wrażenie przesytu. Są i takie, w których z łatwością wprowadzimy własne pomysły aranżacyjne. Upewnijmy się jednak zawsze, czy możliwe będzie skorzystanie z usług dekoratora lub florystyki, bo wiele sal współpracuje z własnymi podwykonawcami. Pamiętajmy, że szczególne zasady obowiązują w przypadku zabytkowych obiektów weselnych.

Kolejnym ważnym elementem jest ogród, park albo dziedziniec. Nie każda sala nimi dysponuje. O tym, jak bardzo potrzebne jest takie miejsce przekonamy się na każdym weselu. Goście zmęczeni tańcem i muzyką lubią wymknąć się na zewnątrz, aby zaczerpnąć trochę świeżego powietrza. Poza tym nie ma lepszego miejsca na zorganizowanie ciekawej sesji plenerowej z gośćmi lub atrakcji dla gości zwłaszcza, gdy pogoda dopisuje.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.