Jak zorganizować nocleg dla gości weselnych?

Organizacja wesela wymaga koordynacji wielu działań. Stworzenie listy gości i rozesłanie do nich zaproszeń to jedno z wielu z nich. Para młoda zapraszając gości przyjezdnych ma obowiązek zapewnienia im miejsca do spania, a wszelkie szczegóły dotyczące noclegu powinny zostać przekazane gościom odpowiednio wcześniej. Odrębną kwestią jest opłata za ten nocleg.

Informacje o noclegu
Oczywiście, nie ma obowiązku podawania informacji o noclegu w samym zaproszeniu. Najlepszym wyjściem jest przekazanie ich osobiście w dniu dostarczenie zaproszenia. Można to zrobić również telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej. Będzie to jasny sygnał dla zaproszonych, że młodzi bardzo rzetelnie podchodzą do organizacji uroczystości i poważnie traktują swoich gości. Takie informacje z pewnością pozwolą uniknąć niepotrzebnego stresu i niepewności.

Wybór miejsc noclegowych
Organizacja miejsc noclegowych zależy od wielu czynników, między innymi liczby przyjezdnych gości, lokalizacji sali weselnej oraz dostępnej bazy noclegowej. Jeżeli zaproszonych gości przyjezdnych nie ma wielu, a wesele odbywa się w miejscu zamieszkania młodych lub w jego pobliżu warto przemyśleć rozlokowanie weselników wśród rodziny. Niektórzy goście mogą krępować się noclegu u kogoś w domu. Należy się z tym liczyć i zastanowić się nad innym rozwiązaniem.

Możliwości jest kilka. Jeżeli goście występują z deklaracją samodzielnej organizacji noclegu, należy im to umożliwić. Możemy ewentualnie podpowiedzieć ciekawe i niezbyt drogie miejsca noclegu. Jednak bez względu na takie deklaracje, kwestia noclegu powinna być przez nas skrupulatnie dopilnowana. Tuż przed weselem warto sprawdzić, czy wszyscy goście mają gdzie spać oraz czy mają zapewniony transport na miejsce ceremonii i wesela. W przypadku gości miejscowych oczywiście nie jest to konieczne. Chociaż taki gest, jak opłacenie taksówki jest zawsze mile widziany.

Najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest nocleg w miejscu, gdzie odbywa się wesele. Wszyscy goście docierają wówczas na miejsce uroczystości w tym samym czasie. Znikają problemy związane z dojazdem czy różnego rodzaju opóźnieniami. Nie da się ukryć, że ta opcja jest także najbardziej wygodna dla samych gości, którzy mogą w każdej chwili odpocząć lub odświeżyć się.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.