Noclegi dla weselnych gości

Wesele to bardzo często całonocna impreza, w trakcie której niewiele osób myśli o odpoczynku. Jednak zapewnienie gościom noclegu, szczególnie jeśli przyjeżdżają na kilka dni z odległego zakątka Polski, jest koniecznością. Jest to bardzo trudna pod względem logistycznym kwestia, która nieuzgodniona może prowadzić do nieprzyjemnych spięć.

Gdzie szukać noclegu?

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest wybór sali weselnej w hotelu, który zapewni także noclegi dla gości. Nie musimy wówczas martwić się o transport, a goście mogą w każdym momencie imprezy odpocząć lub odświeżyć się w swoim pokoju. Aby jednak takie rozwiązanie było możliwe, musimy to odpowiednio wcześnie uzgodnić z właścicielem hotelu lub menadżerem. Konieczne będzie uzyskanie informacji o liczbie dostępnych noclegów i dokonanie ich rezerwacji. Dla hotelu jest to bardzo istotne, bo jeśli przyjmuje także innych gości, a nowożeńcy zbyt późno zdecydują się na wynajęcie pokoi, może się okazać, że nie dla każdego znajdzie się miejsce. Alternatywą dla spędzenia nocy w hotelu są okoliczne zajazdy i hostele. Może okazać się, że będzie to rozwiązanie mniej kosztowne, ale na pewno przysporzy więcej organizacyjnych problemów. W nocy konieczne stanie się zapewnienie transportu i rozwiezienie gości do miejsca noclegu.

Kto powinien zapłacić za nocleg?

Kwestia kosztów może być największym problemem, przed jakim staną przyszli małżonkowie. Noclegi dla wszystkich gości na pewno nie będą tanie i biorąc ten obowiązek na siebie, trzeba liczyć się ze sporym wydatkiem. Dotychczas uważało się, że jest to jedyne rozwiązanie, ale z zagranicy przywędrowała do nas tradycja zdejmująca ten obowiązek z młodej pary. Coraz częściej goście nie poprzestają na jednym noclegu i chcą spędzić z rodziną więcej czasu – trudno wówczas byłoby płacić za cały ich pobyt. Rozwiązaniem pośrednim będzie zapewnienie miejsca w hotelu na noc weselną, a później goście muszą sami zdecydować, gdzie się zatrzymają i ile zapłacą za nocleg. Jednak nawet w takiej sytuacji nieeleganckie będzie całkowite pozostawienie krewnych samym sobie – warto wcześniej upewnić się, że nikt nie zapomniał o rezerwacji i wpłacił zaliczkę, a także doradzić w wyborze miejsca noclegu.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.