Koszty noclegów po weselu – kto powinien je ponosić?

Organizacja przyjęcia weselnego to dla młodych małżonków i ich najbliższych spory wydatek; do tego dochodzą jeszcze koszty samej ceremonii i wyjątkowych strojów. Kolejny punkt na liście spraw, którymi trzeba zająć się przed ślubem, to noclegi dla gości. Problem ten wzbudza wiele wątpliwości, bo coraz częściej zdarza się, że na uroczystości pojawiają się przyjezdni i koszty zapewnienia im miejsc do spania okazują się być bardzo wysokie. Istnieją trzy możliwości wyjścia z sytuacji, które musi rozważyć młoda para.

Tradycyjna gościnność
Wiele osób wciąż wychodzi z założenia, że to rodziny państwa młodych odpowiadają za przygotowanie nie tylko uroczystości, ale także wszystkich związanych z nią spraw. Młodzi często decydują się na wynajęcie sali weselnej w hotelu, co sprzyja zapewnieniu również miejsc noclegowych. Może to być korzystne także ze względów finansowych, bo daje możliwość negocjacji cen. W innych przypadkach wolnych pokoi można szukać w pobliskich pensjonatach i motelach.

Oszczędności
Koszt noclegu w hotelu dla sporej grupy osób może okazać się dla młodej pary nie do udźwignięcia. Jeśli mimo to chcą stanąć na wysokości zadania i zadbać o komfort gości, mogą poszukać innych rozwiązań i zaproponować miejsce u rodziny lub znajomych. Bliscy zazwyczaj chętnie pomagają w takich sytuacjach, zdając sobie sprawę z trudności, z jakimi borykają się nowożeńcy. O wyborze takiego rozwiązania najlepiej wcześniej uprzedzić zapraszane osoby – nie każdy czuje się w tej sytuacji swobodnie i woli na własną rękę poszukać hotelu i musi mieć na to czas.

Nowoczesne rozwiązania
Obyczaje ślubne są traktowane coraz bardziej liberalnie. Nie dziwi więc decyzja przyszłych małżonków, że rezygnują z płacenia za noclegi dla gości. Bardzo często jest to podyktowane ograniczeniami finansowymi, a wówczas przyjezdni odnoszą się z wyrozumiałością do takiej decyzji. Młodzi powinni jednak pomyśleć, jak ułatwić gościom poszukiwania noclegu i przygotować listę obiektów o różnym standardzie, a co za tym idzie ceną. Przypomnienie o konieczności dokonania rezerwacji i pytania o samopoczucie po weselnej nocy na pewno będą miłymi gestami, które pozostawią po sobie pozytywne wrażenie

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.