O gorączce przygotowań przedślubnych.

Ślub oraz wesele to mega wyzwania nie tylko od strony towarzyskiej, ale przede wszystkim od strony organizacyjnej. Zanim przed najbliższymi wyznacie sobie miłość aż do ostatnich Waszych dni, będziecie musieli wykonać szereg czynności, by ten dzień na trwałe zapisał się w pamięci jako magiczny i niezapomniany. Nie ma sensu wpadać w panikę! Jeśli zachowacie realną ocenę sytuacji i zdecydujecie się podejmować przygotowania stopniowo, krok po kroku, nie odkładając niczego na ostatnią minutę – z pewnością będziecie mieć szansę na to, by Wasze przyjęcie weselne stało się jednym z najczęściej wspominanych wydarzeń sezonu w rodzinie i wśród znajomych.

W pierwszej kolejności ustala się termin ślubu. Udać się trzeba w tym celu do Urzędu Stanu Cywilnego oraz kościoła, jeśli w rachubę wchodzi także ślub kościelny. Tam poinformowanie zostaniecie o tym, jakie niezbędne dokumenty do zawarcia ślubu trzeba dostarczyć.

Następnie opracowuje się budżet uroczystości. Pojawią się więc pytania dotyczące liczby gości, rodzaju wynajmowanego lokalu, zakwaterowania dla wszystkich zaproszonych gości. Spotkanie z menadżerem wybranego obiektu (najpraktyczniejsza jest wersja hotelu z przestronną salą balową) i przyjrzenie się ofertom z bliska powinno rozwiać wszelkie wątpliwości.

Kolejne zagadnienie to wybór pomiędzy zespołem grającym na weselu, a DJ- em. Dzisiaj większość par wybiera tą drugą opcje, zespoły weselne powoli przechodzą już do lamusa. Fotograf oraz kamerzysta odpowiedzialnie będą za uwiecznienie niezapomnianych chwil na płycie DVD oraz fotografiach pamiątkowych. Zażyczyć sobie możecie nie tylko zestaw zdjęć z imprezy weselnej, ale także sesję plenerową, np. Na tle okazałej przyrody. Będzie to z pewnością wspaniała pamiątka! 

W czasie poprzedzającym pół roku przed ślubem można już się skoncentrować na bardziej przyjemnych aspektach przygotowań. Dobiera się stroje na uroczystość. Panna Młoda w sukni ślubnej powinna prezentować się elegancko i wytwornie. Nie zawsze trzeba kupować zupełnie nowy model, także używane suknie ślubne są w cenie i dzięki temu można na ich zakupie nieco zaoszczędzić. Pan Młody najefektowniej prezentować się będzie w klasycznym, ciemnym garniturze lub fraku skrojonym na miarę

Dalsza część przygotowań to kolejne elementy klasycznej prozy życia: rezerwacja terminu u kosmetyczki oraz fryzjera, wynajęcie odpowiedniego typu pojazdu, którym Para Młoda pojedzie do ślubu, zamówienie zaproszeń. Radzimy zamawiać zaproszenia u indywidualnych artystów plastyków, co zagwarantuje ich unikalność i wysoki poziom wykonania.

Na trzy miesiące przed zaślubinami pora kupić wreszcie obrączki. Mogą posiadać grawer lub nie. Należy także dokonać weryfikacji zaproszonych gości, aby mieć absolutną pewność, kto dotrze na uroczystość, a kto niestety nie będzie nam towarzyszył. Dzięki temu nie będziemy płacili za wolne miejsca na sali weselnej, co w dobie oszczędzania jest jak najbardziej usprawiedliwione.W wieczór poprzedzający dzień zaślubin należy się przede wszystkim zrelaksować i odprężyć. Najważniejsze jest to, by dzień ślubu stał się jednym z niezapomnianych dni naszego życia.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.