Wielkość i wygląd sali weselnej.

Urządzenie udanego wesela to nie łatwe zadanie. Stąd coraz większa popularność konsultantów ślubnych i firm zajmujących się organizacją przyjęć weselnych. Nie wszyscy mogą jednak pozwolić sobie na ich usługi. A przed parą młodą tyle ważnych decyzji do podjęcia. W tym jedna z najważniejszych, wybór sali weselnej. Czym się kierować szukając odpowiedniego lokalu? Przedstawimy dziś dwie podstawowe kwestie: wielkość sali oraz jej wygląd.

Zapewnij gościom przestrzeń!
Zanim wybierzemy konkretny lokal, niezbędne jest określenie liczby gości weselnych. Oczywiście na dwa lata przed weselem, bo takie są w niektórych przypadkach terminy, trudno nam będzie dokładnie określić, ile osób pojawi się na naszym przyjęciu. Warto jednak przynajmniej w przybliżeniu wiedzieć, ile osób pragniemy zaprosić. W przypadku kameralnego przyjęcia dobrym wyborem będzie restauracja lub niewielki lokal weselny. Natomiast, jeżeli planujemy duże wesele na ponad 100 osób, konieczne będzie wybranie większej sali. Każdy gość musi mieć oczywiście zapewnione miejsce siedzące, ale to nie wszystko. Goście w żadnym wypadku nie powinni być zmuszeni do trącania się łokciami przy posiłku albo przepychania między krzesłami. Wielkość sali powinna także uwzględniać przestrzeń do tańca. Pary tańczące na parkiecie powinny posiadać dużo swobody. Z drugiej strony bardzo niekorzystne wrażenie może wywrzeć także zbyt duża sala. Przy małej liczbie osób pojawi się wrażenie pustej sali, co bardzo źle wypada na zdjęciach czy nagraniach ze ślubu.

Wygląd sali
Wygląd sali powinien zostać dobrany do charakteru wesela. Wiele par urządza swoje przyjęcia weselne kierując się określonym motywem przewodnim czy stylistyką. Wygląd sali powinien korespondować z wszelkimi elementami dekoracyjnymi. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybranie sali o neutralnej kolorystyce. Łatwiej będzie ją zaaranżować w sposób, jaki nam odpowiada. Poza tym, inne dekoracje pasują do sali w stylu rustykalnym, inne do lokalu w eleganckim pałacyku. Warto już na wstępie ustalić z właścicielem możliwość ingerencji w wystrój sali. Bardzo ważne jest również otoczenie lokalu. Piękny, zadbany ogród na pewno zrobi na gościach lepsze wrażenie, niż nieprzycięty trawnik i chwasty, zamiast kwiatów.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.