Magiczny ślub - jak zadbać o dekoracje ślubne?

Oprawa ślubu to wiele szczegółów, które pomogą stworzyć magiczny klimat. W trakcie przygotowań łatwo zapomnieć o detalach i pozostawić ich wybór na ostatnią chwilę. Szybkie wybory nie sprzyjają jednak powstaniu spójnej koncepcji. Najważniejszy będzie wybór barw – jednakowa kolorystyka kwiatów, ozdób w kościele czy samochodu państwa młodych będzie wyglądała bardziej elegancko niż kolorystyczny misz-masz. Oprócz klasycznej bieli, zawsze towarzyszącej uroczystościom ślubnym, bardzo często przyszli państwo młodzi wybierają jeden lub dwa kolory, które pojawiają się w kolejnych dodatkach.

Wybór dekoracji

Możliwości wyboru jest tak wiele, że konieczna jest selekcja pojawiających się pomysłów. Dekoracja kościoła, samochodu młodych, wybór bukietu panny młodej – to tylko najpopularniejsze rozwiązania. Oprócz nich w mniejszych miastach obecny jest zwyczaj dekorowania domu panny młodej. Dla narzeczonych planujących przyjęcie weselne prawdziwym wyzwaniem będzie jednak podjęcie decyzji co do wyglądu sali, w której będą bawić się goście. Nakrycie stołów, kwiaty, ubranie ścian i dekoracje zewnętrzne powinny współgrać z dodatkami, które wykorzystane były wcześniej – między innymi przy dekoracji kościoła.

Jednolity styl

Coraz częstszą praktyką są dekoracje tematyczne – starannie wybierane zgodnie z określonym stylem lub dostosowane do pory roku. Zimowy ślub nabierze uroku, gdy towarzyszyć mu będą ozdoby w złocie i czerwieni oraz zieleń choinek. Wiosną można natomiast wykorzystać polne kwiaty pojawiające się na łąkach. Wiele zależy od charakteru uroczystości – niektórzy narzeczeni stawiają na klasyczną elegancję, czyli róże i białe ozdobne tkaniny; inny wolą ślub w rustykalnym stylu.

Dekoracje zamawiane czy wykonywanie własnoręcznie?

To jedno z kluczowych pytań, na które musi odpowiedzieć sobie para młoda. Im wcześniej zostanie podjęta, tym wcześniej będą mogły rozpocząć się prace. Samodzielne wykonanie dekoracji na pewno będzie czasochłonne, ale znalezienie odpowiedniej formy i zamówienie usługi również należy wcześniej zaplanować. Szczególnie istotne będą konsultacje dotyczące oczekiwań pary młodej oraz budżetu, jaki mogą oni przeznaczyć na ten cel. Zarówno dekoracje przygotowane samodzielnie, jak również te wykonane przez profesjonalistów mogą znacznie różnić się cenowo. Wiele zależy od wykorzystanych materiałów, ale przede wszystkim rodzaju i ilości kwiatów.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@brimag.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.