Rzeczy do zaplanowania last minute

Gdy wpadniemy w szał przedślubnych przygotowań to na miesiąc czy dwa przed ślubem zostaje nam tak dużo spraw do załatwienia, że bardzo dużo Par Młodych po prostu o nich zapomina. Jeśli generalnie jest tak, że o najważniejszych rzeczach się z zasady pamięta, to o małych szczegółach, które mogą na przykład zaważyć o dobrej zabawie bardzo często się po prostu zapomina. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący rzeczy o których należy pamiętać, aby dobra zabawa na weselu trwała do białego rana.

Bardzo ciekawą i pozytywną tradycją jest tradycja wedle której Para Młoda pisze do siebie krótkie liściki i w dniu ślubu przekazują je sobie nawzajem. Każdy chciałby przecież przed ślubem dobrze się nastroić i przeczytać parę miłych słów od swojej drugiej połówki.

Dodatkowo warto zadbać o nieduże prezenciki dla każdego z gości. Teoretycznie tego rodzaju prezenciki dla gości powinniśmy kupować tuż po ostatecznym potwierdzeniu przez nich swojego przybycia. W praktyce jednak bardzo często się zdarza, że pojedynczy prezencik kosztuje dość dużo, dlatego ma to całkiem rozsądne uzasadnienie ekonomiczne.

Bardzo ważne jest także wcześniejsze ustalenie play listy. Bardzo dużo osób zapomina o tej ważnej czynności, aby przed weselem przygotować sobie listę piosenek, którą na pewno chce usłyszeć na swoim weselu. Chyba niknie chce potem w trakcie wesela być zawiedzionym tym, że wasz DJ czy też zespół nie zagrał ukochanej Britney Spears.  Dobrym pomysłem jest przygotowanie minimum 20 piosenek, które chcielibyśmy usłyszeć na swoim weselu.

Nie można także zapomnieć o dopełnieniu formalności. Jeśli bierzemy ślub kościelny to nie zapominajmy o tym, aby na 3 miesiące przed ślubem udać się do Kancelarii parafialnej i spisać protokół przedślubny. Musimy wtedy zabrać ze sobą parę dokumentów, w tym akt chrztu, który ważny jest 3 miesiące. W przypadku, gdy chcemy wziąć ślub konkordatowy to musimy dołączyć zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego o braku okoliczności wykluczających małżeństwa.

Należy również zadbać o tzw. Koperty z wynagrodzeniem. Wbrew pozorom przygotowanie kopert z wynagrodzeniem dla poszczególnych podwykonawców zdecydowanie ułatwia życie. W praktyce nikt nie chce po weselu, w popłochu szukać bankomatu, a większość podwykonawców chce otrzymać wynagrodzenie tuż po samym weselu.

Musimy koniecznie pamiętać także o ostatecznej przymiarce sukni ślubnej. Nie zapominajcie o tym, aby na około 3 dni przed ślubem wyciągnąć suknię ślubną z szafy i dokonać tzw. Ostatecznej przymiarki. Dobrze jest się upewnić, ze przez te przykładowe dwa tygodnie nic się nie zmieniło i suknia ślubna nadal leży na nas idealnie.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@bajkowa-chata.pl

Wszystko na temat organizacji imprez masowych, wesel i eventów firmowych.